• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryj piękną Hiszpanię!

Skarby Danii
Północna Europa nierzadko jest raczej mało doceniana przez turystów z wielu krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Na pierwszy rzut oka nie ma tam zbyt wielu godnych uwagi atrakcji, a sama dość chłodna pogoda sprawia, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, bo same tylko kraje skandynawskie oferują tak dużo ciekawych rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Świetnym przykładem może tutaj być Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Należy ona do grona krajów nordyckich, przez co sama jej kultura trwale związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o niezwykle długiej historii, zatem sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie sporo ciekawych zabytków jak i innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest więc rewelacyjnym dowodem na to, że północna cześć Europy także może być dobrym celem wakacyjnych wypraw. Oprócz tego nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, zatem wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – zdecydowanie warto!

1. Przeczytaj to

2. Sprawdź to

3. Kliknij tutaj

4. Przeczytaj więcej

5. Zobacz stronę

Categories: Rekreacja

Comments are closed.