• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Obecna kondycja Unii Europejskiej
Chociaż Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, to jednakże wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. Przecież skupiła wokół siebie wiele bogatych krajów. Ciągle UE jest federacją niezmiernie bogatych krajów.
Oczywiście nie wszystkie z nich są naprawdę bogate, ale w porównaniu z chociażby większości krajów w Afryce, to i tak UE to potęga. I chociaż ostatnimi czasy niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby Brazylią, to powinniśmy wiedzieć, że to w dalszym ciągu Chiny nas gonią. Choć oczywiście naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE to idealna organizacja. Według mnie UE to bardzo dobry pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny bądź Indie, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak wielkim minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi – bądź aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas doganiają. To źle, bo w końcu w interesie Europy jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, lecz trudno powiedzieć czy przykładowo problem dot. bezrobocia, w szczególności wśród młodych, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los chociażby Włoch, czyli co prawda bogatego kraju, który jednakże ma wielkie kłopoty z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.