• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Czy nadal warto latać do Egiptu?

{Odkrywanie słonecznej Portugalii
Portugalia to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych europejskich krajów. Choć generalnie Portugalia jest sporo mniej znana wśród podróżnych, niż Hiszpania, a więc jedyny sąsiad Portugalii, to wcale nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym państwem. W szczególności, że Portugalia jest relatywnie tania, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, trzeba jasno przyznać, iż Portugalia ma wiele do zaoferowania. Na dobry początek warto pod uwagę brać Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, iż Lizbona jest kilkukrotnie bardziej bogata, niż inne rejony kraju, który być może nie jest biedny, lecz jednakże daleko mu do bogactwa – przykładowo za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic europejskich, chociażby z takiego powodu, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o przepięknych plażach, które są idealne dla miłośników plażowania oraz ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na wypoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko ładne, lecz również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na Starym Kontynencie
Naprawdę wiele osób nawet twierdzi, że Włochy to najpiękniejszy kraj na świecie. Trudno ogólnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko ładne miasta bądź plaże, lecz także dały dla nas genialnych naukowców, smakowite potrawy albo luksusowe auta. Warto jednakże skupić się na zwiedzaniu Italii. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z polskich miast każdego dnia latają samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na początku zobaczyć.
Chociaż akurat Mediolan często zbiera negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Warto również zwiedzić Wenecję, która jest niesamowicie klimatycznym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Świetne są także miasta położone w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o wspaniałą Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zwiedzić Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, lecz także warta większej uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednakże jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Generalnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby podać wszystkie ciekawe miejsca. To pokazuje znaczenie Włoch.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z niecierpliwością czeka na jakże wspaniały okres jakim jest urlop. Po długich tygodniach nurzącej pracy wreszcie przychodzi ta chwila kiedy możemy razem z rodziną wyjechać na wspólny wypoczynek. Obecnie opcji w tymże zakresie mamy tak wiele, że trudno jest podjąć decyzję. Dobrze jest zaznajomić się dokładnie z ofertami różnych agencji turystycznych, które mają często do zaproponowania sporo fantastycznych lokalizacji w dobrej cenie.
Jeśli jedynie mamy tego rodzaju sposobność i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, dobrze jest zdecydować się na wypoczynek w nie tak bardzo popularnym okresie. Oprócz tego, że ceny w tym czasie są znacznie niższe, to liczba wczasowiczów w najbardziej popularnych kurortach jest również mniej frustrująca. Decydując się na cel naszej podróży weźmy pod uwagę także aby oprócz walorów wypoczynkowych, takich jak plaża czy dobrej klasy hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, które łączy ze sobą wspaniałą temperaturę oraz ciekawe miejsca do obejrzenia jest na pewno Grecja. Stolica tego kraju, czyli Ateny, jest wręcz przesiąknięta wielką historią, którą każdy powinien znać. Wybierając się na wycieczkę do Grecji można mieć pewność, że nie dopadnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zaskoczą nas wieloma niesamowitymi budowlami i legendami.|Niezapomniana podróż do Australii
Australia to kraj, który według wielu osób może uchodzić za niemalże prawdziwy raj. W końcu to wspaniałe państwo, w którym nieustannie świeci słońce, wynagrodzenia są wysokie, a do tego cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, iż Australia jest miejscem, do którego chce wybrać się wielu turystów. Jeżeli należysz do owego grona, musisz głównie wiedzieć, że wycieczka do Australii to gigantyczny wydatek finansowy. To w końcu kraj położony na końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednak jeśli naprawdę się postaramy, zapewne uda się nam zwiedzić Australię. Należy po prostu ustalić dla siebie jakiś cel!
A trzeba otwarcie przyznać, iż Australia ma do zaoferowania dla turystów bardzo dużo atrakcji. Oczywiście Sydney, które we wszystkich rankingach jest zamieszczane na pierwszych miejscach, jeżeli wziąć pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney oferuje dużo zabytków, np. słynną Operę, lecz również wiele innych miejsc. Ciekawym miejscem jest także Melbourne – miasto, gdzie jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można powiedzieć, iż większość mieszkańców Australii mieszka w dużych miastach we wschodniej części kraju – chociaż jest także duże miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni państwem świecie, który ma do zaoferowania sporo niesamowitych widoków oraz Najbardziej znaczące zalety UE
Chociaż UE to aktualnie siedlisko wielkiej biurokracji i wartości, które ogólnie nie służą Europie, w tym również Polsce, to jednakże wydaje się, iż z naszego punktu widzenia Unia Europejska ma sporo więcej atutów, niż minusów. W końcu jeżeli po 1990 roku nie poszlibyśmy za Unią, Zachodem, bylibyśmy o wiele biedniejszym państwem, które do tego byłoby pod strefą wpływów Rosji. Definitywnie żadna osoba, która choćby odrobinę orientuje się na tematach związanych z geopolityką, dobrze wie, że wybór Polski był prosty – Unia, Zachód albo Rosja, Wschód. Takie są fakty, a więc ciężko polemizować z nimi.
Ogromnym plusem wejścia Polski do UE jest otworzenie dla nas granic. Naturalnie na przykład mieszkańcy Szwajcarii także nie mają większych kłopotów z przekraczaniem granic, ale to specyficzne państwo. Nie można również zapomnieć o setkach miliardów euro z unijnych funduszy. Choćby autostrady są częściowo budowane za pieniądze, które dała dla nas Unia Europejska. Nie można zapomnieć, iż jakimś plusem UE jest także to, że możemy inwestować pieniądze w np. Niemczech czy Hiszpanii. Wydaje się zatem, iż to bardzo dobrze, że w roku 2003 Polacy powiedzieli tak Unii Europejskiej. Bo jeśli nie Unia Europejska, to co?

1. Zobacz szczegóły

2. Kliknij dla szczegółów

3. Przejdź dalej

4. Zobacz szczegóły

5. Zobacz stronę

Categories: Turystyka

Comments are closed.